Taşkasap 1453’de Sultan Fatih’in İstanbul’u fethi ile birlikte; Osmanlı’nın İstanbul’u yurt edinmesi için kurulan ilk Türk ve Müslüman mahallelerindendir. Tarihte bir semte adını veren ilk kasap dükkanı olan semtle özdeşleşmiş olan Taşkasap; ustadan çırağa bir silsile ile günümüz temsilcilerine kadar gelmiştir. 2012 yılında son Taşkasap Ustası’ndan tarihin bu eşsiz değerini, Aydos Et bünyesine katarak; unutulmaya yüz tutmuş Taşkasap ismini ve hikayesini bugün bir çok İstanbul semtinde yaşatmaya devam etmekteyiz.

Aydos Et olarak;

Hafız Sadettin Kaynak, Tamburi Cemil Bey ve Sami Paşazade Sezai’nin doğduğu, Yedi Kocalı Hürmüz’ün hikayesinin yazıldığı ve oyununun geçtiği semt olan, günümüzde Millet Caddesi’nin üzerinden geçmesi ile ortadan kalkan semtin ve son Taşkasap ustası’nın emanetini gelecek yüzyıllara taşımak amacıyla çalışıyoruz.

Taşkasap Çiftliği’nde yetiştirdiğimiz hayvanların önemli bir kısmını; değişen ihtiyaçlara uygun normlarda, hijyen ve teknolojik standartlarda, Taşkasap markası ile üretiyor, geleneksel lezzetleri koruyor ve geliştiriyoruz.

Müşterilerimize; güvenilir, sağlıklı, helal ve lezzetli ürünlerimizi, ticaret ahlakı içerisinde sunmaktan mutluluk duyarız.

Misyonumuz

Aydos Et, öncelikle müşterisine olan samimiliği, ona en iyi değeri sunmayı, yenilikçiliği, verim artışını, istikrarlı büyümeyi ve tüm bunların ötesinde ticaret ahlakını ön planda tutmayı kendisine ilke edinmiştir. Tüketicilerin beklentilerini, modern teknoloji ile kalite – fiyat dengesini gözeterek karşılamak, helallik – sağlık konusundan taviz vermeksizin her zaman yeniliklerin gerçekleştiricisi olmaktır. Aydos Et, kurumsal rekabet bilinci içinde sürekli gelişmeyi ve toplam kaliteyi hedefler.

Vizyonumuz

Aydos Et, büyümeyi tüketicisi ile bütünleşerek sektörün öncü markası olmayı, çalışanlarıyla birlikle karlılığı ve verimliliği arttırmayı ana hedefi olarak belirlemiştir. Türkiye’nin lider et üretim ve dağıtım şirketi olmaktır. dos Et, kurumsal rekabet bilinci içinde sürekli gelişmeyi ve toplam kaliteyi hedefler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.