1453’de Sultan Fatih’in İstanbul’u fethi ile birlikte; Osmanlı’nın İstanbul’u yurt edinmesi için kurulan ilk Türk ve Müslüman mahallelerindendir Taşkasap.
Tarihte bir semte adını veren ilk kasap dükkanı olan semtle özdeşleşmiş olan Taşkasap; ustadan çırağa bir silsile ile günümüz temsilcilerine kadar gelmiştir. 2012 yılında son Taşkasap Ustası’ndan tarihin bu eşsiz değerini, Aydos Et bünyesine katarak; unutulmaya yüz tutmuş Taşkasap ismini ve hikayesini bugün bir çok İstanbul semtinde yaşatmaya devam etmekteyiz.
Aydos Et olarak;
Hafız Sadettin Kaynak, Tamburi Cemil Bey ve Sami Paşazade Sezai’nin doğduğu, Yedi Kocalı Hürmüz’ün hikayesinin yazıldığı ve oyununun geçtiği semt olan, günümüzde Millet Caddesi’nin üzerinden geçmesi ile ortadan kalkan semtin ve son Taşkasap ustası’nın emanetini gelecek yüzyıllara taşımak amacıyla çalışıyoruz.
Taşkasap Çiftliği’nde yetiştirdiğimiz hayvanların önemli bir kısmını; değişen ihtiyaçlara uygun normlarda, hijyen ve teknolojik standartlarda, Taşkasap markası ile üretiyor, geleneksel lezzetleri koruyor ve geliştiriyoruz.
Müşterilerimize; güvenilir, sağlıklı, helal ve lezzetli ürünlerimizi, ticaret ahlakı içerisinde sunmaktan mutluluk duyarız.